Lista produktów producenta: KAWMET

Odlewnia żeliwa i metali nieżelaznych KAW-MET zajmuje się produkcją odlewów od 1981 r.
Od początku istnienia działalność zakładu nastawiona była na produkcję żeliwnych urządzeń grzewczych. Od kilkunastu lat podstawą produkcji są żeliwne wkłady kominkowe, piece wolnostojące i piece uniwersalne.
Kominki i Piece (Kozy) KAWMET Białystok tylko w ProKominki.

HISTORIA FIRMY KAWMET
  
Odlewnia jest firmą o długoletniej tradycji rodzinnej, gdzie zdobyta w praktyce wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Historia zakładu sięga jeszcze
roku 1981, kiedy to  w miejscowości Wapowce koło Przemyśla działalność w branży odlewniczej rozpoczął Stanisław Kawiński – ojciec obecnego właściciela Marka Kawińskiego.

W roku 2005 siedziba odlewni została częściowo przeniesiona do miejscowości Orły koło Przemyśla, znajdującej się przy  trasie międzynarodowej E - 4 „Drezno – Kraków – Lwów”.
Położenie odlewni przy uczęszczanej trasie komunikacyjnej ułatwiło kontrahentom dojazd i kontakty w sprawach handlowych.


Po wybudowaniu nowej odlewni w 2005 r. z automatyczną linią produkcji odlewów jesteśmy jednym z największych producentów wkładów kominkowych w Polsce. Zainstalowanie automatycznej linii produkcyjnej z formierką impulsową AFI 86, automatycznej linii formowania o dużej wydajności DISA 2013A , nowoczesnej stacji przerobu mas z mieszarką turbinową Airich Misher i pieców indukcyjnych o pojemności 2000 kg pozwoliło nam na podwojenie produkcji i obniżenie kosztów, a tym samym na obniżenie ceny gotowego produktu przy jednoczesnym wzroście jakości.


Całość wyrobów produkowana i składana jest w naszej odlewni w Orłach.

Wszystkie te czynniki w połączeniu z nowoczesną technologią pozwalają nam uzyskać najlepszą jakość naszych produktów oraz krótki i terminowy czas realizacji zamówień.
 
Wkłady kominkowe i piecyki KAWMETWszystkie żeliwne wkłady przystosowane są do użytku ciągłego (z wyjątkiem wkładu W9 i W9A) oraz posiadają niezbędne systemy pracy tj.:  •  przepustnice ustalające ciąg kominowy (szyber), który został tak zaprojektowany, aby podczas zamkniętego ciągu szybra niemożliwe było

  • blokadę drzwiczek kominka, dzieki specjalnemu zaprojektowaniu szybra, podczas jego zamkniętego ciągu  niemożliwe było  otwarcie drzwiczek kominka, co zapobiega wydobywaniu się dymu do pomieszczenia

  • regulator powietrza do spalania- deflektor

  • dolot zimnego powietrza z zewnątrz

  • przy wkładach W3 i W4 można zastosować również opcję podwójnego dopalania spalin. Polega to na doprowadzeniu tlenu w górnej części paleniska, co zwiększa  moc (sprawność) wkładu  jak również poprawia czystość emisji spalin.Wkłady wykonane są z gatunkowego żeliwa szarego klasy EN-GJL-150 i EN-GJL-200, w zależności od stopnia kontaktu z ogniem. Dzięki zastosowaniu najbardziej nowoczesnych metod wykonania elementów żeliwnych, wysokiej jakości żeliwa o grubej ściance odlewu (w porównaniu z konkurencją) możemy zagwarantować bardzo wysoką trwałość i bezawaryjność naszych wkładów.

Wszystkie wyroby posiadają badania wykonane przez Jednostkę Notyfikowaną nr 1450 - INSTYTUT NAFTY I GAZU - Sprawozdania z Badań nr 4527GU107, 4527GU207, 4525GU107 , 4526GU107, 4064A1 10, 4064A2 10 oraz 4064A3 10.

Więcej
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów