Wkłady kominkowe
Obecnie praktycznie każdy projekt budowlany obejmujący dom zawiera kominek jako dodatkowe, ekologiczne oraz niezależne od innych mediów źródło ciepła. Kominek to nie tylko dekoracja i atmosfera, ale bardzo ważny element bezpieczeństwa energetycznego. Mimo, iż najczęściej wykorzystywany w celach rekreacyjnych w razie potrzeby może stanowić awaryj...
Obecnie praktycznie każdy projekt budowlany obejmujący dom zawiera kominek jako dodatkowe, ekologiczne oraz niezależne od innych mediów źródło ciepła. Kominek to nie tylko dekoracja i atmosfera, ale bardzo ważny element bezpieczeństwa energetycznego. Mimo, iż najczęściej wykorzystywany w celach rekreacyjnych w razie potrzeby może stanowić awaryjne główne źródło ciepła. Wybór tego rodzaju wyposażenia domu jest niezwykle istotny i warto się nad nim dobrze zastanowić już na etapie budowy. Dlaczego? W Internecie można znaleźć ogromną ilość ofert, które niejednokrotnie zachęcaja do kupna jedynie ceną. Dla osoby nie znjającej technologi oraz specyfiki produktów niejednokrotnie taki zakup w efekcie nie spełnia oczekiwań, nie może być zainstalowany w danym domu lub nie będzie dopasowany do realnego zapotrzebowania. Jeśli interesuje Państwa profesjonalna oferta, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, która mieści się w Białymstoku przy ul. Jeczmiennej 4 (Wjazd bezposrednio z ul. Wysockiego). Dobierzemy urządzenie według specyfiki budynku oraz preferencji stylistycznych przyszłych domowników, zaprojektujemy kompletny kominek w specjalistycznym programie 3D wraz z wizualizacją aby uniknąć jakichkolwiek niedomówień, sprawdzimy na miejscu montażu poprawność wykonanej towarzyszacej infrastruktury technicznej przed podpisaniem umowy oraz wykonamy z należytą starannością wymażony kominek.

 Jakim paliwem można zasilać kominek?


W ofercie dostępne są wkłady kominkowe na drewno, kominki gazowe (wkłady kominkowe na gaz), piece wolnostojace (kozy) na drewno, gaz czy pellet. Propozycje gazowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą posiadać w domu kominek, ale nie mają zbytnio czasu na przygotowywanie opału, jego składowanie oraz konserwacje i czyszczenie kominka. Dodatkowo urządzenia zasilane gazem w przypadku braku tradycyjnego komina mogą odprowadzać spaliny i pobierać powietrze przez niewielkich rozmiarów system koncentryczny o stosunkowo niewielkiej średnicy, który można wyprowadzić przez ścianę budynku, nawet tuż obok kominka, co znacznie ułatwia jego instalację.  Kominki, w których pali się drewnem, potrzebują natomiast klasycznej instalacji, dlatego, jeśli chcemy mieć w domu tę niepowtarzalną atmosferę współgrającą z zapachem drewna, należy pomyśleć o tym już na etapie budowy lub być przygotowanym na dosyć dużą modernizację w domu - jeśli w budynku komina nie ma.

 Jakie wkłady kominkowe dostaną Państwo w naszej firmie w Białymstoku?


Oferujemy Państwu zarówno wkłady na paliwo gazowe (wkłady kominkowe gazowe) - między innymi z szybą frontową lub z szybą frontową i boczną, jak i wkłady dostosowane do palenia drewnem (wkłady kominkowe na drewno). W takim przypadku mogą Państwo wybierać między wariantami wkładów do kominka tradycyjnego lub z płaszczem wodnym, który pozwoli ogrzać w Państwa domu każde pomieszczenie. Wkłady Kominkowe Białystok tylko w ProKominki.
Więcej

Wkłady kominkowe  Jest 515 produktów.

Podkategorie

 • Na drewno
  Kategoria zawiera wkłady kominkowe opalane drewnem. Używając tego typu rozwiązań nie tylko ogrzejesz dom ale również działasz proekologicznie.
   Drewno opałowo te jedno z nielicznych całkowicie odnawialnych źródeł energii.
   W tej kategorii znajdziesz wkłady kominkowe powietrzne jak i wkłady kominkowe z płaszczem wodnym o bardzo różnorodnej formie wykonania przeszklenia kominka.
   Dostepne warianty przeszkleń Kominków to: szyba prosta, szyba boczna (narożna), szyba vis a vis (tunel), szyba trójstronna oraz przeszklenie czterostronne.
   Praktycznie przy każdym wariancie wybranego przeszklenia wkładu kominkowego istnieje dodatkowa opcja otwierania przeszkonych drzwiczek kominka do góry (tzw. Gilotyna)
   Najbardziej popularni producenci to: Kratki, Defro, Hein, Romotop, Lava. kominki kratki, kominki defro, kominki romotop, kominki hein, kominki Lava.

 • Kominki Gazowe

  Kominki gazowe są bardzo korzystnym wyborem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę oraz wysoki komfort użytkowania.
  Kominki Gazowe Białystok tylko w ProKominki.
  Wkłady kominkowe na gaz to urządzenia niezwykle proste w obsłudze, a ich uruchomienie nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Robi się to szybko oraz bardzo bezpiecznie. W naszej ofercie przygotowaliśmy szereg różnych modeli kominków gazowych, które można z łatwością dopasować do swojej wymarzonej wizji kominka. Jesteśmy dystrybutorem kominków gazowych w Białymstoku i okolicach, i zachęcamy do skorzystania z naszej starannie przygotowanych propozycji, a w szczególności usługi montażu kominka gazowego w Białymstoku. Przed uruchomieniem kominków gazowych nie trzeba czyścić, ani też układać w nim drewna. Urządzenie włącza się przy pomocy pilota, który najczęściej może pełnić funkcje termostatu podczas trybu pracy automatycznej. 

  Dlaczego warto wybrać kominki gazowe z ProKominki Białystok? Atutem proponowanych przez nas kominków gazowych w Białymstoku jest to, że działają bardzo szybko. Płomień pojawia się praktycznie w kilka sekund po uruchomieniu. Zapewniają komfortowe warunki cieplne, warto ich używać przede wszystkim na nieco mniejszych przestrzeniach. Przygotowaliśmy dla Ciebie różne modele wkładów kominkowych gazowych, abyś mógł je dobrać np. pod kątem stylu aranżacyjnego, który preferujesz w swoim domu. Taki typ kominków przeznaczony jest dla wszystkich tych osób, które nie lubią poświęcać dużo czasu na rozpalanie i czyszczenie. Będzie to całkowicie zbędne, a zaoszczędzony czas można z powodzeniem poświęcić na rozmowę z zaproszonymi gośćmi. Obsługa kominków w wersji gazowej opiera się przede wszystkim na regulowaniu wielkości płomienia (w trybie ręcznym ) lub ustawieniu pożądanej wartości temperatury w pomieszczeniu (w trybie automatycznym), z czym problemów nie będą mieć nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały doświadczenia z takimi urządzeniami. Po wyłączeniu kominka gazowego nie trzeba go czyścić czy też usuwać z niego popiołu, jest natychmiastowo gotowy do ponownego użytku.

   Zwracamy uwagę, iż poprawny montaż kominków gazowych jest nadwyraz istotny. Są to urządzenia, które zaistalowane w sposób nieprawidłowy niosą ze sobą poważne zagrożenia. Są to produkty specyficzne dlatego szczególnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług montażu kominków gazowych w Białymstoku i okolicach. 

 • KOMINKI NA PELLET
  Wkłady kominkowe na pellet (kominki na pellet) to rozwiązanie bardzo popularne w krajach Europy zachodniej. W naszym kraju zdobywają również coraz większą popularność. Głównymi zaletami kominków peletowych jest ich bardzo wysoka wydajność oraz zautomatyzowanie procesu rozpalania oraz podawania paliwa. Wystarczy, że ustawimy w parametrach urządzenia oczekiwaną temperature w pomieszczeniu a kominek sam dostosuje moc, a w razie potrzeby wygasi lub rozpali palenisko. Paliwo w postaci granulatu drzewnego (paliwo odnowialne i całkowicie ekologiczne) zasypuje się do specjalnego zbiornika wewnątrz urzadzenia. Polecamy to rozwiązanie osobom chcącym posiadać tani i ekologiczny sposób ogrzewania, który nie połchania czasu użytkownika do jego ciagłej obsługi. Ekologia, Autonomia, Wygoda i Niskie Koszty Ogrzewania to cechy nowoczesnych kominków na pellet.
na stronę
Pokazuje 1 - 27 z 515 elementów
Pokazuje 1 - 27 z 515 elementów