Lista produktów producenta: Thorma

Thorma największy słowacki producent piecyków i wkładów kominkowych na drewno. Produkty Thorma można stosować w domach z rekuperacją. Wszystkie piecyki Thorma spełniają normę Ekoprojekt 2022. Produkty marki sa sprzedawane w ponad 40 krajach. W Białymstoku produkty marki thorma można kupić w naszym salonie kominkowym również z usługą montażu. Piecki (kozy) Thorma Białystok tylko w ProKominki.


Nie każdy piecyk jest taki sam!

Tak samo jak telewizor, czy smartfon, nie każdy piecyk kominkowy jest taki sam. Patrząc tylko na przekrój ekranu w calach można się pomylić.
Thorma dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu w produkcji piecyków stworzyła najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska, która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta, dzięki czemu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Oznacza to, że może być zainstalowane w bardzo szczelnych domach wyposażonych w wentylację mechaniczną.
W naszych piecykach nie ma tak zwanych zimnych stref, w których nie dopala się drewno, jak w większości palenisk.

Ponad 100 lat doświadczenia

W przeciwieństwie do niektórych produktów dostępnych na rynku, które mają ultra prostą konstrukcję i od metalowej szafki różni je tylko front z drzwiczkami, w naszych paleniskach uzyskamy najlepsze, najwydajniejsze oraz najczystsze spalanie.

Nasze produkty nie tylko są zgodne z najwyższą niemiecką normą BImSchV 2, ale również je posiadają.  To zasadnicza różnica!


Po co Ci piecyk z brudną szybą?

Piecyki wolno stojące oraz wkłady kominkowe Thorma posiadają specjalne dysze ze strumieniem świeżego powietrza na szybę w celu zachowania jej w czystości. To dzięki nim możemy się cieszyć pięknym widokiem ognia, a nie brudną i czarną szybą.


W naszych paleniskach przy zastosowaniu suchego drewna szyba się praktycznie nie brudzi. Tak zaawansowany system posiadają tylko produkty Thorma. Przekonaj się!
 


Nie trzeba wypalać piecyka przed domem!

Wszystkie paleniska Thorma są na koniec produkcji piaskowane oraz malowane farbą ekologiczną Senotherm® UHT HYDRO. Dzięki piaskowaniu powierzchnia urządzenia jest idealnie gładka. Farba na bazie wody, a nie rozpuszczalnika podczas jej wypalania nie wydziela dymu ani zapachu. Żaden polski producent nie stosuje tego typu farb.


Wielu producentów stosuje tanie i szkodliwe farby, które podczas wypalania wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach oraz niezdrowe substancje. Trzeba pamiętać, że pełne wypalenie dolnych elementów paleniska trwa kilka lat.


Wnętrze z wermikulitu

Piecyki oraz wkłady kominkowe Thorma wyłożone są w całości wermikulitem, materiałem naturalnym znakomicie izolującym ogień oraz pozostającym czystym podczas palenia. Brak szybra. Jest to celowe działanie, gdyż konstrukcja oraz zmiany w dopływie powietrza do spalania całkowicie eliminują konieczność stosowania szybrów.
 


Regulacja procesu spalania

Jeden suwak (dla powietrza pierwotnego i wtórnego) czyni kontrolę spalania zdecydowanie łatwiejszą.Więcej
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów